+48 604 885 311 kontakt@waclaw-kaczor.pl

Vilcacora

zioła na raka

Skąd pochodzi Vilcacora?

Peru to uroczy kraj w zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym. Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie. Stolicą Peru jest Lima. Ze względu na położenie geograficzne na większości obszaru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Na wybrzeżu natomiast klimat jest zwrotnikowy suchy, na co wpływ ma zimny Prąd Peruwiański. Zróżnicowanie klimatyczne ma ogromny wpływ na opady i temperaturę w ciągu roku. Dżungla amazońska zajmuje ponad połowę zasobów lasów deszczowych na świecie, bogatych w różnorodną, ciekawą florę i faunę, a w głębi lasów pełno jest wciąż nieodkrytej roślinności, to właśnie tam, pośród nich rośnie uzdrawiająca Królowa Roślin: Vilcacora.

“Koci pazur” czy “Czepotka puszysta”

W lokalnym języku Uña de Gato znaczy: koci pazur, a nazwa wzięła się od charakterystycznych wypustek na łodygach, które przypominają koci pazur. Jej obecną nazwą jest Uncaria Tomentosa. Warto dodać jako ciekawostkę iż roślina ta należy do tej samej rodziny, co słynne drzewo chinowe, z którego od niemal czterech wieków pozyskiwany jest niezwykle cenny i jak dotąd niezastąpiony lek przeciw malarii – chinina.
Amazońskie antidotum dla każdego, zwane jest również “Czepotką puszystą” ze względu na specyficzną szerokość jej łodygi. Ziołolecznictwo jest równie stare jak ludzkość, i opisane wieloma dowodami na jego skuteczność. Już starożytni Egipcjanie opisywali zdrowotne właściwości roślin i minerałów. Zachowały się nawet autentyczne receptury zapobiegające licznym chorobom lub im przeciwdziałające.

Peru dziś

Obecnie to kraj często odwiedzany przez turystów i wczasowiczów. Ludzie przyjeżdżają tutaj zarówno z dalekich stron, jak i z niedalekich krajów, ze względu na piękno, urokliwość i zjawiskowy klimat panujący na ulicach i przedmieściach całego kraju. Przyroda jest tam wyjątkowo łaskawa i tysiącami lat tworzyła atrakcyjne widoki, zapierające dech.
Jedną z miejscowych atrakcji na skale światową jest pełen uroku karnawał. Ludzie zbierają się tuż przed Wielkim Postem i oblewają się farbą z wiader czy też z pękających balonów, w połączeniu z tradycją przebierania się za różne postaci i korowodami miejskich ulic, karnawał w Peru jest wydarzeniem wartym przeżycia.

Jelonek k/Poznania,
ul. Krótka 1
62-002 Suchy Las

+48 604 885 311