+48 604 885 311 wilkakora.jelonek@gmail.com

Vilcacora

zioła na raka

Skąd pochodzi Vilcacora?

Peru to uroczy kraj w zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym. Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie. Stolicą Peru jest Lima. Ze względu na położenie geograficzne na większości obszaru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Na wybrzeżu natomiast klimat jest zwrotnikowy suchy, na co wpływ ma zimny Prąd Peruwiański. Zróżnicowanie klimatyczne ma ogromny wpływ na opady i temperaturę w ciągu roku. Dżungla amazońska zajmuje ponad połowę zasobów lasów deszczowych na świecie, bogatych w różnorodną, ciekawą florę i faunę, a w głębi lasów pełno jest wciąż nieodkrytej roślinności, to właśnie tam, pośród nich rośnie uzdrawiająca Królowa Roślin: Vilcacora.

“Koci pazur” czy “Czepotka puszysta”

W lokalnym języku Uña de Gato znaczy: koci pazur, a nazwa wzięła się od charakterystycznych wypustek na łodygach, które przypominają koci pazur. Jej obecną nazwą jest Uncaria Tomentosa. Warto dodać jako ciekawostkę iż roślina ta należy do tej samej rodziny, co słynne drzewo chinowe, z którego od niemal czterech wieków pozyskiwany jest niezwykle cenny i jak dotąd niezastąpiony lek przeciw malarii – chinina.
Amazońskie antidotum dla każdego, zwane jest również “Czepotką puszystą” ze względu na specyficzną szerokość jej łodygi. Ziołolecznictwo jest równie stare jak ludzkość, i opisane wieloma dowodami na jego skuteczność. Już starożytni Egipcjanie opisywali zdrowotne właściwości roślin i minerałów. Zachowały się nawet autentyczne receptury zapobiegające licznym chorobom lub im przeciwdziałające.

Peru dziś

Obecnie to kraj często odwiedzany przez turystów i wczasowiczów. Ludzie przyjeżdżają tutaj zarówno z dalekich stron, jak i z niedalekich krajów, ze względu na piękno, urokliwość i zjawiskowy klimat panujący na ulicach i przedmieściach całego kraju. Przyroda jest tam wyjątkowo łaskawa i tysiącami lat tworzyła atrakcyjne widoki, zapierające dech. Jedną z miejscowych atrakcji na skale światową jest pełen uroku karnawał. Ludzie zbierają się tuż przed Wielkim Postem i oblewają się farbą z wiader czy też z pękających balonów, w połączeniu z tradycją przebierania się za różne postaci i korowodami miejskich ulic, karnawał w Peru jest wydarzeniem wartym przeżycia.

Dlaczego korzystamy z ziół?

Ziołolecznictwo znane jest od wielu tysięcy lat. Nasi przodkowie od dawna poszukiwali różnych roślin, w celu medycznych. Wiadomo, że w tamtych czasach, nie było wykształconych lekarzy i możliwości kupienia pigułek w aptece. Ówcześni ludzie musieli sobie radzić sami. Dzisiaj możemy powiedzieć, że to właśnie im zawdzięczamy, odkrycie leczniczych cech wielu roślin. Obecnie coraz chętniej wracamy do ziół. Same ziółka niestety nie wyleczą skutecznie wszystkich chorób. Jednakże ich stosowanie może zahamować i przeciwdziałać powstawaniu, niektórych komórek chorobowych, posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, odkażające. Z ziołami, nie należy jednak przesadzać, ich długotrwałe stosowanie może przynieść skutek odwrotny niż oczekiwany. Są wśród nas zwolennicy oraz przeciwnicy leczenia naturalnymi roślinami. W momencie kiedy dopadnie nas jakieś schorzenie, sięgamy mimo wszystko często, po preparaty roślinne. Firma handlowa „ Wilkakora i suplementy”, należy do tych nielicznych, która posiada odpowiednie certyfikaty umożliwiające, sprowadzanie leczniczych preparatów z dalekich krajów Ameryki Południowej między innymi z Peru.
Nasza medycyna konwencjonalna również używa, wyciągów z różnych ziółek. Podobnie jak pigułki wyprodukowane w zakładach farmaceutycznych, także te naturalne, posiadają uboczne działania. Każdy kto zdecyduje się na leczenie produktami powinien o tym pamiętać.

Właściwości peruwiańskiej rośliny.

Pochodząca z deszczowych lasów Peru roślina nazywana także „kocim pazurem”, była początkowo uważana jako lek na wszystkie choroby. Wykorzystywano zarówno jej liście jak i korzenie. Nie zostało tak do końca naukowo stwierdzone, że zielem tym można leczyć choroby naszej cywilizacji. Prowadzi się szereg badań laboratoryjnych, próbujących dowieść skuteczności działania tego ziela. Badania na zwierzętach dowodzą jedynie, że ma ono na pewno właściwości lecznicze. Produkowane są różne preparaty zarówno z części liściastej jak i z korzenia. Bardziej jednak stosowane są jako suplementy diety. Wszystkie takie które się pojawiają na rynku, można sprzedawać bez problemu i nie muszą one być przebadane pod kątem ich bezpieczeństwa. Jak do innych ziół, należy i w tym przypadku podchodzić ostrożnie. Nie zawsze można korzystać z tej rośliny, a jeżeli już, to trzeba koniecznie się skontaktować z lekarzem prowadzącym.” Koci pazur”może bowiem osłabiać działanie niektórych leków i tylko zaszkodzić osobie jej zażywającej. Na całym świecie prowadzone są badania, mające dowieźć, że ta roślina pochodząca z Peru zawiera składniki leczące, choroby współczesnej cywilizacji.Trzeba mieć nadzieję, że uda się to udowodnić.
< h3> Gdzie można ją kupić?

W kraju jest niewiele miejsc, w których można kupić preparaty lecznicze pochodzące z ziół z odległych krajów. Jednym z nich jest firma handlowa z Jelonek koło Poznania. Posiada niezbędne pozwolenia. Ponadto jeden z konsultantów posiada Certyfikat Fizjoterapii z Peru i współpracuje z tamtejszymi lekarzami w zakresie wielu chorób, których lista jest bardzo długa. Wystarczy jedynie zadzwonić a konsultant tej firmy bardzo szczegółowo wyjaśni działanie preparatu tzw. „kociego pazura”. Jedynie w Jelonkach istnieje możliwość zdobycia oryginalnego wyciągu z tego zioła. Są one przygotowywane w peruwiańskich laboratoriach. Tylko dzięki temu, możemy mieć pewność, że są autentyczne. Nie stanowią żadnej podróbki. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ofertą i szczegółowym działaniem proponowanych, sprzedawanych przez nasza firmę handlową ziół.

Jelonek k/Poznania,
ul. Krótka 1
62-002 Suchy Las

+48 604 885 311

wilkakora.jelonek@gmail.com