+48 604 885 311 wilkakora.jelonek@gmail.com

Indywidualne kuracje nowotworowe

Świat pędzi w zwariowanym tempie a my staramy się za nim gonić. Coraz lepsza technika, coraz szybsza komunikacja, coraz bardziej wyrafinowana medycyna, a jednak pomimo tego wiele razy przegrywamy w walce z naturą. Wciąż wiele chorób, w tym nowotwór, popularnie zwany rakiem wygrywa zarówno z medycyną konwencjonalną jak i ludźmi. Gdy dotknie on kogoś z nas lub naszych najbliższych gotowi jesteśmy na wszystko, w tym także na indywidualne kuracje nowotworowe. I nic dziwnego, bo po to żyjemy żeby cieszyć się życiem do spokojnej starości. Dodatkowo media atakują nas kultem młodości, piękna, zdrowia. Szczególnie widoczne jest to wśród kobiet które w imię piękna decydują się na coraz dziwniejsze zabiegi. Oczywiście cały czas pod pozorem zdrowia. Na ile jednak medycyna estetyczna pokrywa się z dbałością o zdrowie, zweryfikuje czas. Znamy z historii przypadki rakotwórczych implantów czy zabiegów uszkadzających naturalne procesy odnowy biologicznej. Niewątpliwie nasuwają się wątpliwości, czy nowoczesna technologia nie działa jednak szkodliwie. Co za tym idzie, czy człowiek nie działa sam przeciwko sobie, prowokując ciało do choroby. Zapewne takie twierdzenie wydaje się nierealne. Jednakże wiedząc iż człowiek potrafi mordować, a nawet krzywdzić samego siebie w akcie desperacji, to czy choroba nie może być skutkiem nieświadomej autodestrukcji? Warto popatrzyć na życie z bardziej optymistycznej strony, docenić je i naturalne piękno jakim jesteśmy obdarowani.

Indywidualne kuracje nowotworowe

Profilaktyka w raku

Brzmi dziwnie? Ależ skąd, jeżeli postaramy się zrozumieć zarówno chorobę jak i jej przyczynę. Niektóre źródła medyczne twierdzą że nosicielem nowotworu jest każdy nas. Patrząc na to z punktu iż powstaje on u osób w różnym wieku i z różnymi nawykami, może to być prawdziwa teoria. Czasami powstają w organizmie sprzyjające warunki do jego rozwoju i wówczas zaczyna on atakować organizm. Jeżeli w porę się nie zaingeruje, zdominuje on ciało a tym samym zabije człowieka. Przyczyn powstania raka jest wiele i „rodzi się on” w zależności od warunków. Jednakże nie jest zasadą że np. palenie na pewno spowoduje raka płuc. Być może tak, wszak tworzy mu się sprzyjające warunki, ale nie na pewno. Dlaczego tak się dzieje? Jeszcze lekarze nie stwierdzili, aczkolwiek można śmiało przypuszczać iż silniejszy organizm łatwiej radzi sobie z chorobami, a co za tym idzie, warto dbać o zdrowie, nawet jak pojawi się podejrzenie raka. Wykrycie choroby we wczesnym stadium i walka z nią naturalnymi metodami jest najbezpieczniejszym sposobem dla człowieka.

Rak nie wyrok

W mediach co jakiś czas pojawiają się spoty przypominające o profilaktyce. Namawia się w nich do kontroli, badań a nawet szczepień. Nawet przypuszczając że szczepienia mogą ograniczyć powstanie czy rozwój raka, to nierozsądnym jest stosowanie ich bez wstępnych badań. Przecież każdy z nas jest inny i nie mamy gwarancji że coś, co nie pochodzi z natury zadziała korzystnie na wszystkich. Na pewno w walce z każdą chorobą sprzymierzeńcem będzie silny organizm. Także w przypadku nowotworu powinno się zacząć leczenie od skrupulatnych badań i wywiadu pokoleniowego. Medycyna naturalna w tym fitoterapia wyraźnie podkreśla ludzką odmienność i dotyczy to zarówno estetyki jak i zdrowia. Kremy, maści czy napary niegdyś robione były przez kobiety z tradycjami, gdzie znajomość roślin i różnorodne receptury mieszanek przekazywane były w z pokolenia na pokolenie. Każdy sam udawał się w celu nabycia ziół i każdy otrzymywał takie jakie akurat jemu były potrzebne. Co prawda tamte czasy już mało kto pamięta, ale człowiek wciąż jest częścią przyrody i wciąż obowiązują te same zasady. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza gdy nasz własny organizm zacznie zwracać się przeciwko nam, aby przyjrzeć się problemowi jako wyjątkowemu przypadkowi i zdecydować się na indywidualne kuracje nowotworowe zanim będzie na cokolwiek za późno.