+48 604 885 311 wilkakora.jelonek@gmail.com

Skuteczne kuracje oczyszczające organizm z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn to nie tylko moda ale proces ważny dla zdrowia a nawet życia. Szkodliwe związki odkładające się w ciele są przyczyną gorszego samopoczucia, podatności na infekcje a nawet cięższych chorób przewlekłych i nie tylko. Pomimo coraz bardziej rozwijającej się techniki i zaawansowanej medycyny konwencjonalnej, wciąż natura bierze górę. Pomimo popularyzacji zdrowego trybu życia, diet i sportu, są rzeczy których nie sposób uniknąć. Chociażby powietrze w którym jest wiele pyłów i spalin działa na nas niekorzystnie. Również pod wątpliwość można poddać czystość wód. Wiele związków wciąż pozostaje nieodkrytych, a te które znamy nie zawsze okazują się być zdrowe na dłuższą metę. Warto znać skuteczne kuracje oczyszczające organizm .
skuteczne kuracje oczyszczające organizm z toksyn
skuteczne kuracje oczyszczające organizm z toksyn

Głodówka

Detoks można przeprowadzać na kilka sposobów. Jedne są lżejsze, inne trudniejsze a także różnią się długością trwania. Wszystko zależy od upodobań kulinarnych i naszych nawyków. Jednym z najprostszych ale i najtrudniejszych sposobów jest oczyszczenie poprzez głodówkę. Nie będziemy tu wnikać w szczegóły, gdyż na ten temat powstało i wciąż powstaje wiele publikacji. Jednym z ważnych informacji jest fakt że głodówka nie każdemu sprzyja i lepiej decydować się na nią w czasie wolnym.

Diety

Bardzo modne ostatnio stało się komponowanie menu pod kątem diety oczyszczającej organizm. Takie detoksy mają one równie wiele swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednym z argumentów na korzyść diet jest mniej drastyczna zmiana nawyków niż w przypadku głodówki. Przyzwyczajeni jesteśmy do kilku posiłków i nie musimy z nich rezygnować. Zmienia się menu, ale niekoniecznie plan dnia. W zależności od sposobu terapii jedzeniem, konieczna jest rezygnacja z niektórych potraw. W łagodniejszych przypadkach wystarczy zamienić kilka składników. W drastyczniejszych trzeba zdać się na kilka produktów, i swoje menu tylko na nich opierać. Warto pamiętać że aby oczyszczenie miało sens i przyniosło korzyści, trzeba je przeprowadzić w całości. Przerwanie kuracji niestety mija się z jej przeznaczeniem. Jeżeli jednak nie uda się nam wytrwać, nie trzeba się załamywać. Można odczekać jakiś czas i ponownie wrócić do oczyszczania organizmu przez jedzenie.

Dieta sokowa

Modna i uwielbiana ze względu na możliwość różnych kompozycji smakowych. Praktycznie rezygnuje się z jedzenia na rzecz koktajli owocowo warzywnych. Przygotowuje się z surowych warzyw, najlepiej tuż przed spożyciem. Można także robić trochę więcej i przechowywać zapas na dzień w lodówce. Tutaj również istnieją ograniczenia co do wykorzystywanych składników, ale możliwość kompozycji potrafi zaspokoić więcej smaków. Określone składniki nie muszą być dokładnie odmierzane a wystarczy zachowywać średnie proporcje. Oczyszczanie sokowe szczególnie odpowiada osobom o aktywnym trybie życia. Wymaga znacznie mniej poświęcenia niż w przypadku diety owocowo warzywnej. Koktajle szybciej przyczyniają się do detoksykacji jednakże często wymagają więcej czasu.

Napary ziołowe

Stosowanie ziół to najmniej radykalny sposób. Odpowiednie mieszanki ziołowe dobiera się do indywidualnych potrzeb. Dlatego tak ważne jest aby zanim zdecyduje się na skuteczne kuracje oczyszczające organizm z toksyn, przysłać do nas wyniki badań. Detoksykacja organizmu na wpływ na wiele czynników. Najlepiej działa stosowanie indywidualnych kuracji, w zależności do wieku, stanu zdrowia, organizacji życia.